Dlaczego WordPress?

cofnij

WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS. W pierwszym założeniu został stworzony do prowadzenia stron typowo blogowych, jest on jednak używany także przy zdecydowanie większych witrynach. Co sprawia, że jest on aż tak popularny?

Prostota i intuicyjność

Jeśli potrafisz obsługiwać edytor tekstowy, taki jak np. MS Word, nie będziesz mieć większych problemów także z obsługą swojej strony www. To bardzo ważny aspekt, szczególnie gdy pracujesz samodzielnie. Dzięki prostym rozwiązaniom, które oferuje WordPress, każdy, nawet nie posiadając wiedzy informatycznej, może bez żadnych przeszkód dodawać, edytować i przenosić artykuły lub zdjęcia z poziomu przeglądarki. Jest to bardzo wygodne i przystępne cenowo, ponieważ wyklucza konieczność wielokrotnych konsultacji ze specjalistą w celu dodawania nowych elementów; MOŻESZ ZROBIĆ TO PO PROSTU SAM !

Możliwości projektowe

Szablony… Darmowe i płatne, lepsze i gorsze, responsywne lub nie, gorzej albo lepiej zoptymalizowane. W każdym razie, są ich tysiące, a to oznacza, że jest w czym wybierać.  Dostępne szablony graficzne są bardzo efektowne graficznie, a ich łatwe wprowadzenie do portalu sprawi, że możesz dysponować od razu gotową stroną, z grafiką dostosowaną do Twojej branży.

Ciągły rozwój

Do  Wordpressa możesz dodawać wtyczki nad którymi pracują  pasjonaci z całego świata, są to dodatki do strony, które pozwalają robić z nią cuda np. możesz zrobić własny portal społecznościowy, własny portal informacyjny, serwis ogłoszeniowy, systemy partnerskie, stronę firmową. Dodatki wspomagają pozycjonowanie,  łączą stronę z portalami społecznościowymi, dbają o bezpieczeństwo, o kopie zapasowe, blokują spam itd.

Pozycjonowanie i optymalizacja

WordPress należy do najlepiej zoptymalizowany systemów CMS pod kątem wyszukiwarek. Począwszy od linkowania, skończywszy na prędkości renderowania.  Google kocha takie strony! Jeśli zdecydujesz się na Wordpressa to twój blog zostanie szybko i sprawie zindeksowany przez najpopularniejszą wyszukiwarkę na świecie.  Istnieje także masa dodatkowych wtyczek, które potrafią wycisnąć z Wordpressa jeszcze więcej.

Aktualizacje

WordPress jest ciągle aktualizowany i ulepszany (mniejsze aktualizacje wykonywane są teraz nawet automatycznie, w tle, gdy Ty śpisz!). Twoja strona nie będzie stała w miejscu, a dzięki regularnym aktualizacjom bezpieczeństwa, oprogramowanie jest odporne na włamania.

Całkowicie darmowy

Jest oprogramowaniem OpenSource, co oznacza, że jego użytkowanie jest bezpłatne. Dzięki temu, że jest oprogramowaniem społecznościowym, Open Source, masz możliwość wprowadzenia w kodzie zupełnie dowolnych zmian i przystosowania strony zgodnie ze swoimi potrzebami.