• po-pt: 8:00 - 16:00
  • so: 8:00 - 14:00
TMK Studio Agencja Kreatywna TMK Studio Agencja Kreatywna

Co to jest PHP i z czym to się je?

Coraz więcej osób prywatnych, małych oraz większych przedsiębiorców musi stanąć przed wyborem wyboru firmy, która stworzy dla nich własną, niepowtarzalną stronę www. Jednym z pierwszych aspektów omawiania projektu jest jego specyfikacja techniczna. Mowa tutaj o technologiach jakie wykorzystamy do stworzenia naszej wymarzonej strony www. W tym wpisie postaramy się wyjaśnić tajemniczy dla wielu skrót, który niesłychanie często pojawia się podczas omawiania projektu. Chodzi oczywiście o PHP.

Czym jest PHP?

PHP (PHP Hypertext Preprocessor) to język „interpretowany” zbliżony składnią do wielu innych popularnych języków programowania, jednak nieco prostszy w zrozumieniu i implementacji. Słowo interpretowany oznacza tutaj tyle, że podczas wykonywania się programu napisanego w PHP kod źródłowy jest tłumaczony na kod zrozumiały dla komputera „w locie” czyli w trakcie wykonywania programu. PHP stanowi backend strony internetowej, czyli jej część, która jest niewidoczna dla użytkownika odwiedzającego witrynę. Programy napisane w tym języku zajmują się dynamicznym generowaniem kodu HTML– kodu, który końcowy użytkownik może zobaczyć z poziomu przeglądarki internetowej. Kod ten jest wysyłany z serwera do przeglądarki, która interpretuje kod HTML do postaci widzialnej dla użytkownika.

Przetwarzanie danych

Język PHP zajmuje się również przetwarzaniem danych, z których budujemy nasze strony internetowe. Wyobraźmy sobie, że posiadamy działalność, na terenie kilku miast. Dzięki PHP możemy np. podzielić naszą witrynę na sekcje ze względu na lokalizację. Niech nasza firma znajduje się w Bydgoszczy. Przyjmijmy, że nasza firma zajmuje się handlem i potrzebuje sklepu internetowego. Za pomocą PHP możemy podzielić nasz sklep względem różnych miast (np. strona sklepu w Bydgoszczy) lub na jeszcze mniejsze sekcje – oddziałów sklepów lub wyłącznie Bydgoskich magazynów, którymi możemy zarządzać z poziomu panelu administracyjnego naszej strony.

Dlaczego wybieramy PHP?

Przede wszystkim ze względu na jego wciąż rosnącą popularność oraz szerokie grono osób z całego świata rozwijających ten język, co skutkuje naprawdę dobrą pomocą techniczną oraz świetnymi materiałami edukacyjnymi dostępnymi niemal w każdym zakątku globalnej sieci. Mocnym atutem jest także fakt, iż ogromna ilość serwerów na całym świecie posiada obsługę języka PHP, co znacznie rozszerza nam wybór serwera dla naszej strony www.Język PHP oferuje ogrom możliwości zarówno dla początkującego programisty, jak i zaawansowanego web developera dzięki prostej składni i zaawansowanym narzędziom, co czyni ten język jednym z najczęściej wybieranych do budowy stron www.

Nasz adres

TMK Studio

NIP 9671423353

Deszczowa 33, 85-467 Bydgoszcz

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00

Sobota: 8:00 - 14:00