• po-pt: 8:00 - 16:00
  • so: 8:00 - 14:00
TMK Studio Agencja Kreatywna TMK Studio Agencja Kreatywna

Kto powinien posiadać stronę www?

Temat myślę całkiem ciekawy i przechodzący przez głowę każdego kto jest właścicielem firmy lub myśli o jej otworzeniu ale i nie tylko. Jeżeli nie wpadł na to bezpośrednio to przynajmniej pośrednio przy okazji zastanawiania się jak zareklamować swoją firmę. I kiedy czujesz się taki podekscytowany kiedy myślisz: „A może stworzę stronę www?” albo „Może czas zrobić nową stronę www?”

Dla kogo strony internetowe?

Przede wszystkim należałoby się zastanowić co chcemy osiągnąć tworząc swój wizerunek w sieci. Bardzo często przychodzą do nas Klienci, którzy nie za bardzo wiedzą czego chcą oprócz tego, że chcą mieć zaprojektowaną i wykonaną stronę internetową. Wiadomo. Jesteśmy od tego, żeby pomóc ale weźmy pod uwagę, że te pieniądze, które mają być zainwestowane na ten cel to inwestycja, która ma się jak najszybciej zwrócić w postaci nowych lub stałych Klientów, którzy trafią do nas do firmy lub kupią jakiś produkt przez sieć. Inaczej wykonamy projekt dla księgowego a zupełnie inaczej dla kogoś kto sprzedaje kurczaki z rożna. Tak, kurczaki z rożna. I to jest właśnie ciekawa sprawa bo przykład tych „kurczaków” pokazuje, że w dzisiejszych czasach strony potrzebują nie tylko duże firmy, sklepy internetowe czy popularni dzisiaj blogerzy tylko nawet mniejsze typowo lokalne biznesy takie jak kurczak z rożna w Bydgoszczy. Dzięki temu, że ten przedsiębiorca dobrze to przemyślał wiedziałem gdzie mogę kupić swojego upragnionego kuraka. (bo już dziś nie tak łatwo go kupić)

Czy to się opłaca?

Nasza Firma mieści się na terenie Bydgoszczy. Wykonujemy usługi od tworzenia stron www, po identyfikację wizualną a nawet aplikacje mobilne i gry. Klientów na każde te usługi mamy całkiem sporo a konkurencja jest naprawdę duża. Dzięki temu możemy sporo powiedzieć na temat opłacalności posiadania webowej wizytówki.

Dobrze wykonana i przygotowana podstawowa strona kosztuje około 1200 zł netto. I to jest moment, w którym wiele osób złapie się za głowę bo niestety w wielu kręgach panuje przekonanie, że dzieło wykonane przez studenta na kolanie za 200 czy 300 zł spełni swoje funkcje. I w 99% przypadków NIGDY tych funkcji nie spełnią. Dlaczego? Ponieważ są źle przygotowane pod pozycjonowanie – czyli google jeżeli w ogóle zaindeksuje taką stronę to i tak ona nigdy nie osiągnie najwyższych pozycji w darmowych wynikach wyszukiwania ponieważ dla robotów wielkiego koncernu liczy się w dużej mierze precyzja, przejrzysty kod, dobre rozplanowanie. Na to potrzeba czasu, umiejętności i doświadczenia. Jak wiemy czas to pieniądz i to wszystko kosztuje. Dobrze wykonana robota jednak zwraca się bardzo szybko. Klienci wyszukują teraz praktycznie każdych towarów i usług w internecie dlatego dobrze zaindeksowana i ładnie wykonana wizytówka internetowa przysporzy nam wielu nowych Klientów i pomorze nam utrzymać dawnych.

Gdzie najlepiej zrobić stronę internetową?

I tutaj wiadomo ile ludzi tyle opinii. Dodatkowo ktoś powie: „Ty jesteś z branży więc wiadomo, że będziesz za Agencjami Interaktywnymi czy kreatywnymi.”
I każdy ma zapewne rację. Ja jednak przystawałbym za profesjonalnym podejściem do tematu. Sam kiedyś zaczynałem i wiem jak wtedy były tworzyliśmy. Faktycznie mieliśmy najniższe ceny, z zewnątrz wszystko wyglądało super ale jakbym miał polecić siebie z przeszłości w tym momencie, to bym tego nie zrobił bo wiem ile rzeczy wtedy pomijaliśmy. Stare powiedzenie „chytry dwa razy traci” myślę, że jak najbardziej się sprawdza w tym temacie.
Podsumowując:
Każdy kto myśli o poważnych pieniądzach powinien zainwestować w profesjonalną stronę www obojętnie czy to mały, lokalny biznes czy spora korporacja.

Nasz adres

TMK Studio

NIP 9671423353

Deszczowa 33, 85-467 Bydgoszcz

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00

Sobota: 8:00 - 14:00