• po-pt: 8:00 - 16:00
  • so: 8:00 - 14:00
TMK Studio Agencja Kreatywna TMK Studio Agencja Kreatywna

Sklep internetowy a lokalny biznes

Handel przez Internet staje się coraz bardziej popularny i przyciąga coraz większą liczbę klientów. Wielu przekonało się, że zakupy w sieci są tanie i wygodne. I widać jest coś na rzeczy, bo nawet tradycyjne sklepy wspomagają swój biznes sprzedażą internetową. Wiele osób posiada sklepy lokalne z przeróżnymi artykułami począwszy od pasmanterii skończywszy na narzędziach ale nie każdy posiada sklep w Internecie. Prowadzenie sklepu internetowego zmniejsza zależność od rynku lokalnego, a co za tym idzie, umożliwia dotarcie do nowych rynków zbytu i nowych klientów. Jak podają statystyki, z roku na rok firmy działające na rynku e-commerce poprawiają swoje wyniki finansowe.

Sklep sklepowi nierówny

Założenie samego sklepu to już najmniejszy problem. Kłopoty może sprawiać wybór oprogramowania. W tym wypadku mamy kilka możliwości:

  1. 1. Zakup gotowego oprogramowania. Jest to kompleksowa usługa typu „wszystko w pakiecie” gwarantująca nie tylko oprogramowanie sklepu, domenę, ale i pomoc techniczną.
  2. 2. Darmowe oprogramowanie sklepu internetowego. Jego największą zaletą jest cena. Do kosztów biznesu trzeba jednak będzie wliczyć opłatę za hosting, domenę i instalację. W tym wypadku konieczna będzie wiedza techniczna o działaniu Internetu – domeny, łącza itp.
  3. 3. Zamówienie indywidualnego oprogramowania. To rozwiązanie najlepsze, jedna, niestety, najdroższe. Ceny zaczynają się od kilku tys. zł netto i mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tys. zł. Cena najczęściej zależy od funkcjonalności.

Oprogramowanie sklepu powinno być dostosowane do naszych oczekiwań. Kiedy rozpoczynamy działalność w internecie, przede wszystkim określmy jakie funkcjonalności pomogą nam osiągnąć cele sprzedażowe.

Dlaczego sklep internetowy jest taki drogi ?

Sklep internetowy jest odzwierciedleniem klasycznego sklepu stacjonarnego. Dobrze stworzony serwis internetowy wykonuje wiele czynności za nas – generuje zamówienia, faktury, informuje klienta o statusie zamówienia, automatycznie promuje najlepiej sprzedawane produkty itd. Wszystkie te udogodnienia muszą ze sobą współgrać a to kosztuje. Jeśli otrzymałeś ofertę na sklep internetowy za okazyjną cenę bądź ostrożny, bo ten zakup szybko może okazać się bardziej kosztowny niż się wydawało. Tanie sklepy wymagają częstej interwencji programistów, którzy łatają błędy i niedoróbki źle stworzonego serwisu a jak wiemy informatycy dobrze „cenią” swoją pracę. Z czasem okazuje się, że utrzymanie taniego sklepu jest bardzo kosztowne i zżera wiele nerwów a nie o to chodzi. Warto zainwestować i cieszyć się platformą, która nie przysparza kłopotów i sama na siebie zarabia.

Nasz adres

TMK Studio

NIP 9671423353

Deszczowa 33, 85-467 Bydgoszcz

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00

Sobota: 8:00 - 14:00