• po-pt: 8:00 - 16:00
  • so: 8:00 - 14:00
TMK Studio Agencja Kreatywna TMK Studio Agencja Kreatywna

Systemy zintegrowane w twojej firmie

System zintegrowany (ZS) to system, który jest zorganizowany modułowo lub kompleksowo i obsługuje wszystkie obszary zarządzania. Narzędzie te służy do automatyzacji wymiany danych pomiędzy aplikacjami mobilnymi a portalami lub stronami internetowymi.  Mówiąc inaczej jest to sieć urządzeń i aplikacji połączonych ze sobą tworząc spójną całość.  Pewnie za wiele wam to nie mówi i zastanawiacie się „po co mi to do szczęścia”?  Dlatego przytoczę przykład jednego z naszych klientów.

Krótko o sytuacji

W zeszłym roku do naszej agencji zgłosił się klient, który posiadał kilka oddziałów salonów masaży wraz z usługą dojeżdżania do klienta, bazę kilkuset usługobiorców oraz kilkoro pracowników.  Może się wydawać, że prowadzenie salonu masażu nie jest trudnym wyzwaniem – klienci zapisują się na wizyty, pracownicy wykonują swoją pracę a szef liczy pieniądze. Rzeczywistość jest trochę inna… Pracownicy nie zawsze pamiętają o zmianie wody służącej do masażu, nagle okazuje się, że brakuje ręczników papierowych, niektórzy klienci są masowani krócej niż powinni a na domiar złego pani Jola z recepcji przez przypadek źle zapisała rezerwację masażu. Taki obrót spraw nie sprzyja prowadzeniu firmy. Z pomocą przychodzi system zintegrowany, który pomoże w organizacji pracy oraz zarządzaniu lokalizacjami.

Zastosowanie w praktyce

Poniżej wymienię i krótko opiszę najważniejsze funkcje stworzonego przez nas systemu – taki sposób będzie najlepszy, żeby zobrazować zalety inwestycji w ZS.

Terminarz – użytkownik rejestruje się na masaż w danym dniu, wybiera godzinę oraz rodzaj usługi. Funkcja ta ma za zadanie odciążyć panią Jolę z jej obowiązków oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo pomyłki.

System SMS – system automatycznie sprawdza, kiedy ostatnio klient odwiedził salon. Jeżeli czas ten przekracza miesiąc wysyła smsa z propozycją masażu, uwzględnia przy tym typ zabiegów, z których wcześniej korzystał usługobiorca. Dzięki automatycznym przypomnieniom wzrasta ilość zapisów na masaże a szef nie musi martwić się o to, że nie ma klientów.

Kampanie SMS – administrator tworzy szablon sms z datą i promocją zabiegu, następnie może wysłać go do wszystkich usługobiorców lub danej grupy. Wyobraźcie sobie wysyłać takiego samego smsa do kilkuset osób – jest to czasochłonne i istnieje duże ryzyko, że operator może zablokować naszą kartę SIM. W Kampanii SMS wystarczy kilka kliknięć i system zacznie wysyłać wiadomości z odpowiednim odstępem czasu zmniejszając ryzyko blokady karty do zera.

Zarządzanie czasem zabiegu – każdy klient posiada własną kartę z kodem QR, przed rozpoczęciem masażu usługobiorca skanuje kartę specjalnym czytnikiem a system aktywuje licznik odmierzający czas zabiegu.  Po zakończeniu masażu, klient zatrzymuje czas ponownie przykładając kartę do czytnika. Szef ma wgląd do tego czy masaż trwał odpowiednią ilość minut oraz jaki pracownik wykonywał zabieg.

System ocen – każdy klient może ocenić zabieg za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu wiemy, czy klient był zadowolony z zabiegu. Jeżeli nie był to pracownika może czekać rozmowa z szefem.

Przypomnienia – każdego dnia lub przed każdym masażem, system przypomina o zmianie wody, przygotowaniu ręczników i odświeżeniu miejsca pracy. Pracowników nic nie zaskoczy a przełożony nie będzie musiał się martwić o to, żeby nagle jechać do sklepu po ręczniki.

Podsumowanie

Stworzony przez nas system usprawnia pracę recepcji oraz osób masujących, kontroluje czas pracy pracowników, informuje o promocjach, przypomina o zabiegach, zbiera informacje od klientów o personelu i daje ogólny pogląd na daną placówkę. Aplikacje mobilne, czytniki kart, terminarze itd. podłączone są do systemu, który spaja wszystko w jedną całość. Salon masażu to tylko przykład, w którym sprawdzają się zintegrowane systemy, zastosowań jest o wiele więcej.   W dzisiejszych czasach większość ludzi przegląda internet za pomocą smartphonów i tabletów, ponieważ jest to o wiele wygodniejsze i szybsze rozwiązanie od włączania komputera. Zakupy, rezerwacje, wystawianie opinii to wszystko dzieje się w oparciu o aplikacje mobilne a one muszą być zintegrowane z programem magazynowym, stroną internetową, forum itp. Dlatego tak ważne jest podążanie za zmieniającym się rynkiem marketingu.

Nasz adres

TMK Studio

NIP 9671423353

Deszczowa 33, 85-467 Bydgoszcz

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00

Sobota: 8:00 - 14:00